Barva? Styl svatby? Já nevím, nemůžu se rozhodnout. Pomoc!

Barva? Styl svatby? Já nevím, nemůžu se rozhodnout. Pomoc!

Barva? Styl svatby? Já nevím, nemůžu se rozhodnout. Pomoc!

Není to lehké rozhodnutí, viď? Dnešní doba nabízí spousty inspirací, stylů a barev svateb úplně všude - na pinterestu, na různých webech, instagramu, včetně fotogalerií našich blízkých, kteří už mají svůj vysněný den za sebou. Všichni kolem to zvládli na výbornou a my to chceme taky kouzelné, no ne? Internet nám radí, co je trendy a cool. My pak často rádi bezmyšlenkovitě kopírujeme to, co jsme viděli.Ale je tu pár zásadní věcí, na které bys měla myslet dříve, než si něco takového vybereš a naplánuješ, drahá nevěsto. Věříme, že po přečtení tohoto článku už budeš vědět, jak svou svatbu uchopit od začátku až do konce.

Místo a datum vašeho svatebního dne vybráno?
Pokud ne, s výběrem místa Ti může pomoci náš článek, který se zaměřuje na jednotlivé styly svateb.

Teď už “jen” sladit styl, dekorace, design a vlastně celou svatbu, aby k sobě vše ladilo. To ale nezní úplně jako procházka růžovou zahradou, že?
Možná nevíš, jak na to, protože jsi to nikdy nedělala.
A protože na trhu je neskutečně moc různých kombinací barev a stylů.

Každý Tě samozřejmě odkáže na zmiňované internetové inspirace. Ale ještě předtím, než se vydáš do té bezedné studny stylů, přečti si naše tipy, díky kterým to bude pro Tebe snazší. Máme tu totiž pár důležitých bodů, které Ti určitě pomohou při výběru.

A možná Tě dokonce přimějí k tomu, přehodnotit místo či období vašeho svatebního dne tak, aby bylo co nejvíce v souladu s Tebou a Tvou láskou? Nebo právě místu a období přizpůsobíte styl a výzdobu, abyste se na své svatbě oba cítili opravdu příjemně? To už necháme na Vás.

Důležitý body, které vám pomohou ve výběru stylu svatby:

Roční období

Ano. Musíme zmínit, že roční období je jeden z nejdůležitějších bodů pro vybrání barvy a stylu Tvého svatebního dne. Krom dekorací, tabule a obřad, zdobí hlavně květiny. Máme na výběr z tolika květinových možností, ale né všechny rostou po celý rok.
Pokud máš ráda například pivoňky, tak ty určitě na podzim neseženeš. A pokud přeci jen ano, tak se nedoplatíš.
Také zde máme typické barevné paletky ročních období, které když zvolíš, určitě nešlápneš vedle.
Například jarní svatby bývají v pastelových barvách lehce rozkvetlých květin, které se teprve probouzí k životu. Stejně jako naše okolní příroda po chladné a ospalé zimě.
Letní paleta už si hraje trošku s pestřejšími a živějšími barvami. Máme zde totiž nejvíce možností a druhů květin, které rostou zrovna v tomto období. Pro podzimní svatbu jsou zase typické barvy podzimu - oranžová, vínová, okrová, zelená.

Jaké roční období je nejbližší právě Tobě a Tvému snoubenci?

Místo svatby

Další důležitou roli hraje svatební místo. Může být svatba venku pod stanem - pod širým nebem nebo naopak uvnitř - na zámku, ve stodole, v kostele. Je dobré si zjistit, jak místo vypadá. Jak je vymalované? Do jaké barvy je sladěn nábytek, aby do sebe vše zapadlo jako puzzle. Očekáváš sníh, nebo zelenou louku? Kde bude hostina?
Vše může být perfektně vymyšlené, ale celkový dojem umí zcela pokazit i drobnost, jakou je například dřevěné obložení sálu, které zrovna nepasuje do celkového konceptu zvoleného stylu svatby. Přitom jindy by mohl být skvělou třešničkou celé výzdoby.
Vždy je proto třeba myslet na přizpůsobení barev také místu konání svatby.

Poznámka:
Za nás třeba volíme do rustikálního stylu nějakou hezkou něžnou barvičku, která vyčnívá mezi všemi dřevěnými doplňky. Někdo jiný zase radí do rustikálního stylu zasadit černé hranaté dekorace. Pro zámecké styly se naopak hodí něžné barvy jako růžová, smetanová, apod.

Vlastní preference

Více než na svatební trendy posledních týdnů byste jako snoubenci měli brát ohled na vlastní vkus a preference. Styl svatby je především vyjádřením vaší osobnosti a lásky jeden k druhému. Proto byste se měli rozhodovat hlavně sami za sebe. Neberte ohled na to, co si myslí ostatní. Nedívej se na to, jakou svatbu měla Tvá kamarádka.
V případě, že by ses přeci jen chtěla inspirovat, nejlépe za nás fungují zahraniční tipy s příměsí esence a preference vás obou. Tak svatba nebude stejná jako všechny ostatní - bude VAŠE.

Jako první, se vždy ptáme snoubenců na jejich oblíbenou barvu. I kdyby oblíbenou barvou byla černá, je tu několik možností jak takovou volbu zpracovat do designu nádherné svatby. Ne vždy totiž musí černá barva připomínat pohřeb. Lze ji krásně a elegantně zakomponovat do stylu svatby v podobě doplňků na svatební tabuli či při obřadu.

V případě, že nemáte oblíbenou žádnou barvu, můžete se rozhodnout podle symboliky barev, povahy nebo zájmu. Pokud máte například rádi hory, modrá může být pro vás ta pravá volba. Nejčastěji se však nevěsta rozhoduje podle květiny, kterou má nejraději. Tím si totiž ulehčíš i výběr ročního období. Jak jsme již zmiňovali - ne všechny květiny rostou celý rok.

S plánováním svatby se dá opravdu krásně čarovat, když víš, jak na to.

TIP:
Pokud máš pocit, že toho na Tebe bude s plánováním příliš, tým Lucky Wedding si rád hraje a každému zamilovanému páru se snaží ušít svatební den na míru se vším všudy. Navíc bez starostí, aby sis naplno užívala nejen den svatby, ale i období před. Všechno zařídíme za Tebe. Potřebujeme jen lehkou dopomoc a schvalování zmiňovaných preferencí, aby pro Tebe a Tvého muže byla svatba osobitým a nezapomenutelným zážitkem.

Praktičnost

Jestliže jako nevěsta toužíš po šatech v netradiční barvě, je třeba brát v potaz fakt, že takové svatební šaty jen stěží seženeš v běžném salónu. Bude spíše nutné je nechat ušít na zakázku. Výrazně žluté šaty, na svatbě odehrávající se v létě například na louce, mohou pro změnu lákat obtížný hmyz. I taková maličkost může znepříjemnit nejdůležitější den Tvého života. Proto tolik apelujeme na správné kombinace barev, místa a ročního období.

Barva

Pro rok 2023 byla vyhlášena barva jménem “VIVA MAGENTA”.

Někdy je snadné nechat se ovlivnit nejnovějšími trendy bez ohledu na vkus snoubenců a také na charakter dané svatby. Taková veselka pak může působit poněkud cize a neosobně. A to přeci nechceš.

Čeho bys ses měla vyvarovat? Mnoho barevných odstínu na svatbě může působit trochu jako cirkus. Nebo naopak sázka na jednu barvu, kdy bude vše včetně dekorací a nábytku laděné do jedné barvy, taky nevypadá příliš dobře.

Doporučení:
Pro svatbu a celý její design se doporučuje určit nejlépe dvě dominantní barvy a dvě barvy jako podkladové.

Styl svatby

Zvolené barevné odstíny by měly ladit se stylem svatby. Jen těžko si lze představit, že si boho svatba nebo svatba v přírodě rozumí s křiklavými, sytými barvami nebo temnou černou. Už jsme byli svědky svatby, kdy byla na statku volená jednotná červená barva s diamantovými dekoracemi. Bohužel to však za nás nefungovalo a celé to vypadalo lacině.

Než se pustíš do výzdoby své svatby, zbystři. Jaké šaty a účes sis jako nevěsta na svatbu vybrala? Například princeznovské šaty se určitě nebudou hodit k boho výzdobě. Nebo naopak vzdušné šaty v boho stylu evokující svobodu, nezapadnou do zámku plného blyštivých dekorací.

Kolik a jakých stylů svateb je vlastně na výběr?

To se dočtete v našem dalším článku, kde jsme rozepsali 13 stylů a jejich barevné kombinace.
Například pro tradiční svatbu je dobré vsadit na osvědčené odstíny - konkrétně bílou, smetanovou a krémovou. Pro více tipů čtěte dál

Sleduj nás na Instagramu