Styly svateb - Inspirace na 13 svatebních stylů

Styly svateb - Inspirace na 13 svatebních stylů

Styly svateb - Inspirace na 13 svatebních stylů

Na našem webu najdeš spoustu dekorací různých barev a typů k pronájmu. Abychom Ti to zjednodušili, rozdělili jsme je do 13 kategorií, které jsme kompletně rozebrali. Věříme, že si mezi nimi tu svou vysněnou inspiraci najde opravdu každý a díky tomu vhodně zkombinuješ vše potřebné pro Tvůj vysněný den


Neboj, není nutné mít svatbu striktně v jednotném stylu. Ale je fajn, mít inspiraci pro tu Tvou správnou kombinaci, co myslíš? Například teď v zahraničí frčí styl svatby jménem MOHO. Což je kombinace moderního a BOHO stylu. Je vlastně skoro až nemožné mít celý svůj svatební den v jednom stylu. Navíc, kdo riskuje a kreativitě upouští tzv. uzdičku, stejně vždy vyhraje… Proč? No protože díky tomu je to originální a hlavně Tvoje!

O tom, pro jakou barvu své svatby se rozhodnout, jak ji správně nakombinovat, se dozvíš podrobněji v jiném článku.

Jestliže se budeme bavit o nejvíce oblíbeným stylu pro rok 2022/2023, za nás je nejvíce populární styl rustikální = svatba především o jednoduchosti a čisté kráse. Je zdobená přírodními motivy ve venkovském prostředí. Z tohoto stylu by měla dýchat svoboda a romantika spojená s čistou elegancí.

Podle čeho rozdělujeme styly svateb?
Nejen podle našich zkušeností, ale i podle doposud navnímaných trendů.
Rozlišujeme svatby podle místa (kostel, radnice, zámek, stodola,...), ročního období, barevnosti svatby či preferovaného tématu našeho zamilovaného páru. (Například filmový fanoušci Harryho Pottera, Star Wars,...).
My se však v následujících řádcích soustředíme na celkový vzhled svatby tak, aby do sebe vše zapadalo. Pomůžeme Vám proto s tipy, na co se soustředit.

Svatba podle designu

Industriální styl svatby

Pokud se Ti industriální styl líbí a cítíš, že to je přesně ono, určitě začni výběrem lokality, od které se vše odvíjí. Pro tento styl je velmi typická stará fabrika nebo třeba nádražní hala či továrna.
Převažují kovové prvky nad dřevem. Všechno je spíše hranaté a špičaté. Mezi prvky tohoto stylu patří geometrické tvary, studený kov, velké nápisy, jednoduchost, jednobarevnost, obouchané zdi, dlouhé závěsné dekorace světýlek a květin.

Barevná paleta je oblíbená v barvách zlaté, černé a bílé.

Rustikální styl svatby

Svatba v rustikálním neboli venkovském stylu nadchne všechny milovníky přírody a dřevěných dekorací. Jsi jím právě Ty? Obzvláště velký důraz se u rustikálních svateb klade na místo – ideální je stará stodola, vinný sklípek, statek či romantická zřícenina hradu. Prolínají se v ní prvky boho i vintage, zejména květiny, dřevěné dekorace, sláma, sušené luční kvítí, ovoce, přírodní kámen, pytloviny, romantické lucerny, zdobení z juty a krajky.

Rustikální svatba patří mezi dekorativní a ozdobné svatební styly. Až si budete lámat hlavu nad tím, jakou barevnost zvolit, vzpomeňte si na náš článek a rozhlédněte se po přírodě. Ta je pro rustikální styl tou nejlepší inspirací. Vsaďte na její přírodní barvy - na zelenou, hnědou, smetanovou/béžovou nebo žlutou.

Moderní & trendy styl svatby

Jak již název napovídá, jde o nejnovější a fresh trendy, o kterých aktuálně víme. Pro tento styl je typické modernější, nově zrekonstruované místo. A co je tedy nyní aktuálním trendem? Svatby v přírodě prostě vedou – jsou originální, nezapomenutelné, kouzelné. Svatby přirozené, uvolněné a zdobené přírodními motivy. Stále více párů chce prožít svůj vysněný den pod širým nebem. A to zrovna ani nemusí vyznávat uvolněný „boho“ styl. TOP barvy svateb v roce 2022 byly různé odstíny zelené. Zelená sladěná s béžovou, světle hnědou či šedou. Také velmi oblíbenou barvou byla tzv. “VERI PERI”, což jsou odstíny modré a fialové pastelové barvy.
Pro následující rok 2023 byla vyhlášena barva jménem “VIVA MAGENTA”. Barva na škále mezi modrou a červenou s nádechem fialové. (Říká se jí také malinově červená.)
Jo. Zdobená svatba přírodními motivy zatím vyhrává. A není se čemu divit. Mezi nejpopulárnější prvky dekorací se řadí dřevo, perly, růžové zlato u příborů, styl osmdesátek a retro. U šatů nevěsty se dbá na odhalená ramena s hlubokým výstřihem a rozparkem ve spodní části šatů. Krajky, mašle jsou typické jakožto ozdoby do vlasů či detaily šatů.

Boho styl svatby

Svatba v oblíbeném stylu boho se zpravidla odehrává v přírodě a často na ní spatříme nezvyklou a originální výzdobu. Ideálním místem pro takovou svatbu je statek, stodola, i rekreační zařízení, které se nachází v obklopení krásné přírody.

Typickým znakem je pro ni méně formální styl. Saka nebo dlouhé róby? Na ty zapomeňte, ty zde opravdu nenajdete. Z boho svatby dýchá svoboda, volnost a dobrodružství. Je bezstarostná a uvolněná stejně jako povaha svatebčanů, kteří se pro ni rozhodnou. Mezi dekoracemi nejčastěji najdete lehké a přírodní materiály jako dřevo, korek, zavařovačky, gázy, pytloviny, krajky, koberce tzv. peršany, pletené dekorace a stany. Také je velmi vyznačená květinovou výzdobou. Nevěsty mají často květinové věnce z lučního kvítí.

Elegantní styl svatby

Elegantní svatby se vyznačují tradičním přístupem, ke kterému patří především formální oblečení v elegantním duchu. Pro takovou svatbu doporučujeme vybrat místo v prostředí zámků, hradů či luxusních hotelů.

Narozdíl od luxusního glamour stylu (,k němu se dostaneme později,) zde nemusí být tak drahé přepychové dekorace, stačí jen aby měly nádech elegance. Stříbrné, zlaté, něžné dekorace v jednoduchém stylu. Nejčastějšími barvičkami jsou černá a bílá.

Vintage Shabby-Chic styl svatby

Vintage styl je poměrně snadné zaměnit s retro stylem. Slovem “vintage” se dříve označovalo ročníkové víno, proto tento styl značí léty prověřenou kvalitu. Prostřednictvím vintage svatby se můžeš přenést do dob starého anglického venkova, kam dorazíš v nablýskaném jaguáru a bílých rukavičkách. Krása starých dob se bude nejlépe hodit buď u svatby na zámku, hradu, nebo při svatbě na statku, farmě, panské usedlosti.

Šaty zdobené luxusní krajkou, bohatá květinová výzdoba v níž dominují pivoňky a růže, křišťálové lustry, pozlacené svícny, pamětní porcelán. Retro doplňky, ptačí klícky a staré kufry – to jsou přesně prvky, které do vintage svatby krásně zapadnou. Tyto svatby jsou elegantní, honosné a nostalgické.

Pro vintage styl se nejvíce hodí přírodní barvy, jako jsou odstíny hnědé a béžové, červená a vínová, krémová, okrová, oranžová. Ale ani zelenkavá, starorůžová, růžová či fialová nejsou zavrženy.

GLAMOUR neboli luxusní styl svatby

Mezi klíčové prvky glamour svatby patří bohatá svatební tabule - menu totiž představuje gastronomický zážitek pro všechny zúčastněné. Dalším prvkem jsou princeznovské svatební šaty, spousta třpytek a blyštivých dekorací. Jde o velkolepou honosnou svatbu s dotekem luxusu, zakončenou například ohňostrojem.

Uspořádat glamour svatbu rozhodně není levnou záležitostí. Pro takovou svatbu se hodí přepychové prostředí zámků, hradů i luxusních hotelů. V barevné paletě převládá elegantní bílá, kterou lze kombinovat i s černou. Dále je typická pudrová, zlatá a stříbrná barva.

Romantický MOHO styl svatby

Jestliže jste ženou, která si potrpí na romantický vzhled svatby, tak tento styl je právě pro Tebe. Je to tzv. moderní romantický styl - kombinace prvků BOHO s moderním stylem. Jde tady o výraznější barevnost a dotek moderního luxusu ve spojení s elegancí. MOHO svatby jsou zpravidla menší, intimnější události.

Obvyklé jsou různorodé drobné dekorace, ale i stylové nábytkové solitéry, třeba sametová křesílka, elegantní sekretáře, ratanová sofátka. K nim pak nezbytné koberečky a polštářky. Pocit útulnosti a tepla vyvolávají všudypřítomná světýlka. Svatební tabuli pak vyzdobte kombinací zlatých příborů, křišťálu, přírodnin a čistých elegantních drobností.

Hitem MOHO svateb je záplava pampové trávy a sušené květiny. Barevné akcenty vnášejí výrazné, nepřehlédnutelné květy. Nezapomeňte, hlavně se cítit příjemně.

Jednoduchý klasický styl svatby

Nesmíme vynechat ani klasickou svatbu, která může být zdánlivě fádní. Někdy však jednoduchost a decentnost je to jediné, co je v lásce potřebné, aby byla zpečetěna. Mluvíme tady o jednoduché svatbě bez tématu, s minimalistickými prvky dekorací. Svatební tabule a dekorace jsou většinou jednoduché v jedné něžné barvě, nic výstředního. Pro tradiční svatbu je dobré vsadit na osvědčené odstíny - konkrétně bílou, smetanovou a krémovou.

RETRO STYL

Retro svatba bývá velice často zaměňována s vintage stylem. Rozdíl je mezi nimi však výrazný. Na rozdíl od vintage provedení se retro svatba vyznačuje výraznou barevnou paletou, ale i doplňky z 50. let. Spíše než něžnou romantiku preferuje retro výrazný pin-up styl. Vzhledem k tomu, že retro se ve většině případů rádo spojuje s historickými auty, sedí především glamour nadšencům, vášnivým motoristům nebo motorkářům, a takovým je radost vymýšlet originální svatební dary.

Svatba podle ročního období

- Jen stručně popsáno, na co se soustředit, když vyberete například styl svatby podle jarního stylu?

Jarní styl

- Jarní svatba je typická svou barevností, ale i kouzelnou atmosférou probouzející se přírody. Důraz se při ní klade na jemné dekorace a detaily. Barevná paletka se odehrává v pastelových barvách.

Letní styl

-Letní svatba patří k těm nejoblíbenějším a dovolí svatebčanům širší okruh tematiky pro obřad i následné pohoštění. Svatební výzdoba na letní svatbě se vyznačuje hravostí a pestrobarevností, přesně takovou, jakou se vyznačuje i samotné léto.

Podzimní styl

-Podzimní svatba vyniká barevnou škálou, ale i netradičním pojetím přírodních dekorací.
-Pestrobarevnou paletou v barvách oranžové, vínové, okrové, tmavě zelené - jednoduše v barvách podzimu.

Svatba podle tématu

-Jste s partnerem zapálenými filmovými fanoušky? Zbožňujete stejný sportovní klub? Máte slabost pro motorky nebo jste členy hasičského sboru? Uspořádejte tematickou svatbu!
Například svatbu ve stylu středověku, filmu Harry Potter, Star Wars,... v pohádkovém stylu, či tradiční folklorní svatbu. Veselka v duchu vašeho společného zájmu, který se bude odrážet v dekoracích, zvoleném místě i dress codu, se stane opravdu originální svatbou, kterou jen tak někdo nemá.

A co je nejdůležitější při volbě stylu svatby, ať už bude ve finále jakákoliv?

Aby opravdu odrážela Tebe a Tvého muže - vaši povahu, vaši lásku.
V tento svatební den není nic důležitějšího, než abyste se cítili příjemně a předcházeli stresu z případných “nedokonalostí”. Protože i ty nedokonalosti jsou každý den běžně součástí našich životů, našich vztahů. Tak proč se jimi stresovat v tento mimořádný den?

My Lucky Decor jsme tu od toho, abychom Vás v takových chvílích podpořili a pomohli Vám všechno zvládnout v lehkosti a bez starostí navíc.

Tak jaký styl svatby vystihuje vaši lásku?
Jsme tu pro Tebe nevěsto.
S láskou tým Lucky Decor

Sleduj nás na Instagramu