Svatební koutky - Jak zpestřit svatební zábavu

Svatební koutky - Jak zpestřit svatební zábavu

Svatební koutky - Jak zpestřit svatební zábavu

Novomanželé si často lámou hlavu s tím, jak zabavit své hosty, mezitím, co zvěčňují svůj svatební den spolu s fotografem. Svatebčané v tu chvíli nemají „co dělat“. Nevěsto, je to na Tobě! Postarej se o jejich pasivní zábavu formou dětských, pánských, chillout koutků. V dnešní době je to velmi oblíbené a už základem téměř každé svatby.


Trocha ticha a soukromí jistě ocení nejen kojící maminky s dětmi, ale i starší hosté, kterým hluk svatební hostiny nedělá dobře, nebo hosté se zdravotními problémy, náhlou migrénou či kocovinkou.
V chillout koutku si mohou v klidu odpočinout.

Naopak v pánském koutku najdou program na zpestření. Například v podobě baru s whiskey či jinou degustací alkoholu.
Koutky se často doplňují o hry jako Beerpong, Mega Jenga, Mölkky nebo svatebním kolem.
Zázemí na takovou zábavu najdeš i v našem sortimentu a tak si je můžeš u nás zapůjčit.

A jak tedy takové koutky mají vypadat a co by měly obsahovat?
Pojďme si je rozebrat na konkrétních příkladech.

Dětský koutek

Toto je místo pro ty nejmenší svatebčany. Pro takový koutek máme u nás v půjčovně například dětský stan - hosté ho ocení hlavně v letních měsících, kdy zde mohou své dítě schovat před sluníčkem. Anebo si v něm mohou jen odpočinout. Výzdobu je vhodné doplnit dekami a paletami, které nahradí stoly. Děti se účinně zabaví různými omalovánky, modelínou, stavebnicí, či barvami na obličej.
V horkých dnech můžeš přidat například bazének, stříkací pistole nebo jen konvičky s vodou, se kterými se skvěle vyřádí nejen děti, ale i dospělí.

Chceš být za hvězdu? Připrav dětem skákací hrad! O dětech celý den nikdo neuslyšíte. Vlastně jo, uslyšíte. Bude se ozývat spokojený jásot a smích při společných radovánkách. Ocení to hlavně rodiče, kteří tak budou mít vymyšlenou zábavu pro své ratolesti a naplno si užijí den bez starostí.

Bezstarostnost se dá podpořit ještě více!
Najmi si svatební hlídačku. Vyškolená dáma se o děti pečlivě postará. Vymyslí pro ně program a rodiče se tak budou moci více bavit a na svatbě zůstat déle. Nikdo z hostů se tak nebude muset „obětovat“ a na děti dohlížet.
Naopak si všichni užijete Tvůj svatební den naplno!

Fotokoutek

Nejrozšířenější koutek, bez kterého se už skoro neobejde žádná svatba. Lze ho umístit ve speciální místnosti, pod stromy, pergolou nebo někde v koutě ve stodole. Zkrátka stranou od všeobecného veselí.

TIP: Nejlepší a nejlevnější způsob, jak na fotokoutek, je vytvořit ho z hlavní obřadní brány. Po obřadu stačí bránu přemístit na bližší místo ke svatební hostině, kam se přidají další propriety, foťák, kniha a vuala ~ fotokoutek je hotový. Můžeš přidat také různé rekvizity, které se dají k focení použít – paruky, klobouky, knírky, brýle, různé vtipné a líbivé nápisy,…atd. Záleží jen na Tvé představivosti nevěsto.

U nás v půjčovně k focení také poskytujeme polaroid. Hosté si mohou krásné okamžiky rovnou nechat na památku nebo je nalepit do fotoknihy společně s přáním pro novomanželé. Toto bývá příjemnou vzpomínkou na svatební den. K fotoknize se dají přidat i různé barevné fixy, či kamínky a stuhy k nalepení. Záleží poté na kreativitě Tvých hostů.

Chill out /Piknik /Lounge zone

Je dobré mít na svatbě připraveno více možností, kam se mohou vaši hosté posadit nebo se dokonce pohodlně natáhnout. Jde totiž především o relax. Ono sedět celý den u jednoho formálního stolu není nic moc. Najdi pěkné místo pod stromem, nebo u rybníčku a vytvoř tak svým hostům místo, kde budou moci nabrat síly na další svatební veselí. Pro zázemí použij podobnou kreativitu jako u dětského koutku (na sezení deky, polštáře, nebo vytvoř stylové sezení z palet.)
Prostor můžeš také doplnit originálním teepee či voály, které si můžeš u nás také pronajmout.
Připravujeme dokonce sezení v podobě křesílek a pohovek.

A co takhle postavit glamping stan a vytvořit v něm dokonalou boho chill-out zónu s vodní dýmkou? Dopřej svým hostům alespoň jedno místo, kam je možné se s vínem trochu rozvalit, odpočinout si a popovídat si jako doma v obýváku.
Připrav hostům fotoalbum se společnými fotkami, aby si při odpočinku zalistovali Tvými a snoubencovými společnými vzpomínkami. Dobrou volbou může být také svatební kvíz nebo box s vytištěnými vtipy o svatbě a manželství.

Pánský/dámský koutek/Bar

Pánům udělej mini bar s dobrou whiskey, koňakem, doutníky a kartami.
Dámy zase potěší časopisy, svatební noviny či prosecco.
K takové výzdobě koutku poslouží staré šuplíky, pohovky, křesla, palety, deky, polštáře, kufry,… Mužské osazenstvo si zde bude moct nerušeně popovídat bez přítomnosti dam a zase naopak. Využít můžeš připravené dekorace od nás.

TIP:
Praktickým nápadem je košík nebo kufřík první pomoci, který by měl obsahoval léky od bolesti, žvýkačky, deodorant, vějíř, hygienické kapesníky, antibakteriální gel nebo vlhčené ubrousky. Toto vše a jiné drobnosti svatebčanům přijdou vhod!

Prossecobar /van

Hosté mají rádi degustace? Co takhle prosecco van? Tento stylový pojízdný bar na třech kolech je originální vychytávkou. Skvěle vždy rozjede zábavu! Plánujeme ho pro Tebe také koupit do naší půjčovny.

Kuřácký koutek

Ideální v případě, kdy máš mezi hosty také nekuřáky nebo v místě hostiny není povoleno kouřit. Při pěkném počasí ho můžeš umístit venku někde pod pergolou, či stromy. Při svatbě uvnitř můžeš připravit speciální místnost, nebo kuřácký kout umístit v dobře větrané hale.

Zábavný tvořivý koutek

Vyplň čas hostů svatebními novinami. Novinami, které budou psát společný příběh s Tvým brzy manželem. Jak jste se seznámili? Co jste spolu vše prožili? A jak vlastně došlo k tomuto osudovému a velkolepému dni?
Velmi osobní a příjemná výplň času, že?
Připravit můžeš také svatební strom, který opravdu nemusí být stromem v pravém slova smyslu. Představovat ho může i balón nebo silueta zamilovaného páru. Hosté poté pomocí barevných razítek na prsty vytvoří krásnou vzpomínku na svatební den.
Pokud máš ráda umění, co takhle zabavit hosty malování obrazu? Jeden obraz, na kterém se budou všichni hosté podílet? Každý přispěje kouskem své kreativity do velké krásné vzpomínky na výjimečný den.

Možností je opravdu mnoho a fantazii se meze nekladou. Své blízké znáš nejlépe a určitě vymyslíš zábavu na míru právě pro ně.
Doufáme, že naše tipy Ti budou inspirací a při kreativitě pomohou zásoby našich dekorací, se kterými zvládneš vyčarovat příjemné prostředí.

Sleduj nás na Instagramu