Pánský koutek na svatbě

Pánský koutek na svatbě

Pánský koutek na svatbě

Dámy se na svatbě často chtějí zúčastnit úplně všeho, všechno vidět, vyzkoušet, zažít a zhodnotit. Jejich protějšky na to ne vždy mají náladu a energii – udělej jim na svatbě místo, kam můžou na chvíli odejít a uvolnit se u partičky karet s přáteli. Pánský bar na svatbě je ideální, pokud chceš, aby se hosté moc nerozutíkali, ale zároveň měli kam jít, když chtějí chvíli klidu. Zábava pro pány na svatbě je často docela oříšek, který díky pánskému koutku snadno rozlouskneš.


Proč mít na svatbě pánský koutek?

Možná si říkáš, že pánský koutek nepotřebuješ, že je to zbytečné. Opak je ale pravdou. Věř tomu, že jej pánové velmi ocení. Měj na paměti, že to není „zašívárna“, ale místo pro setkávání a klidný rozhovor, pro který na svatbě často nikde jinde není vhodný prostor. Pánové si tu můžou zapálit doutník, pochutnat si na whiskey nebo si dát partičku karet. Také se díky němu mohou muži na svatbě setkávat a seznámit se, což by jinak ve všeobecné vřavě bylo poměrně náročné.

Co by měl správný pánský koutek obsahovat

V pánském koutku chceš mít všechno, co pánové ocení – to se hodně odvíjí od nátury pozvaných hostů, ale pár věcí tam nesmí chybět nikdy. Jaké? Třeba minibar s výběrem whiskey, rumů a koňaků, doutníky, popelníky, stolek s pohodlnými křesly a kartami (poker je skvělá volba) nebo i bistro stolky. Kromě typicky pánského alkoholu je příjemné mít v koutku i výběr ostatních lihovin, alespoň nějakých, ať už vína, piva nebo i pálenek. Ne každý má rád whiskey. Pro luxusnější svatby jsou skvělý nápad broušené sklenice na whiskey.

Kam pánský koutek umístit?


Hlavní je ho neodstrčit úplně mimo centrum dění, ale zároveň mu najít místo, kde nebude tolik rušno. Nejlepší je najít dobře přístupné místo venku, aby pánové mohli v klidu kouřit, užít si čerstvého vzduchu a relativního ticha. Nezapomeň zkontrolovat, aby z pánského koutku bylo vidět na hlavní dění svatby. Ať se pánové mohou dívat na házení kytice přímo z odpočinkové zóny. Pokud budeš koutek umisťovat ven, měj připravený plán, kdyby pršelo (třeba party stan nebo slunečníky).
Pánský koutek může sousedit s dámským koutkem tak, aby si vzájemně nepřekážely, ale měly možnost setkávání se i mezi sebou.

Dekorace pánského koutku

Jak vybrat dekorace, aby bylo vidět, že je pánský koutek svatba, a ne jenom bar? Můžeš zvolit tematickou výzdobu a propojit ji i s koutkem, použít pro dekoraci hezký nábytek, sklenky nebo využít dřevěných bedýnek a stojanů na alkohol. Také můžeš pořídit dekorativní popelníky nebo si vyhrát s místem na poker.

Sleduj nás na Instagramu